Naše úspěchy v učení

Není to tak dávno, co jsme vedli Kristýnku do první třídy a ona už končí první stupeň. Bylo to velmi náročné období, Týnka měla ke škole odpor, učení ji nebavilo a měla i velké problémy s chováním. Navštěvovali jsme roky psychologii i pedagogicko-psychologickou poradnu, ale zlepšení téměř žádné. A tak jsme bojovali a proplétali se od ročníku k ročníku s nevalným vysvědčením.

Tento týden jsem byla na rodičovské schůzce, kam jsem většinou chodila s velkým strachem. Tentokrát jsem naopak byla velmi zvědavá, co mi paní učitelka řekne. S Týnkou jsme začaly pracovat NLP technikami, ve kterých jsme například vstupovali do pozice a pohledu paní učitelky, v tu chvíli si Týnka uvědomila, že paní učitelka není proti ní. Přerámcovali jsme její přesvědčení, že neumí počítat a posílili jsme sebevědomí, protože se neměla ráda.

No a výsledek? Kristýnka se za dva měsíce zlepšila téměř u všech předmětů, což je pro mne naprosto neuvěřitelné a když jsem se ptala s obavou na chování, tak paní učitelka říkala, že je evidentní, že si Týnka posílila sebevědomí a tudíž nemá důvod se zviditelňovat, někomu ubližovat a narušovat vyučování svým chováním jako dřív. Podotýkám, že paní učitelka neměla tušení, že jsem se svou dcerkou začala dělat techniky a o to víc mě to potěšilo, protože to bylo řečeno od neovlivněného člověka.

Pokud tedy i vy máte dítka, která mají s prospěchem či chováním problémy a neleze jim učení samo do hlavy, pak mě neváhejte kontaktovat, vím, jaká je to obrovská úleva a štěstí, když vidíte ten pokrok. Není nic krásnějšího než telefonát od mé dcerky, že má další jedničku :-) Jsem přeci jen především maminka svých dcer a chci pro ně to nejlepší.

Přeji vám všem krásný a úspěšný den!

Image