Kousání nehtů

Je dokázáno, že v konečkách nehtů a vlasů se skrývá náš stres a právě proto spousta dětí i dospělých si okusuje nehty. U každého je stres způsobený něčím jiným. Jednoho stresuje učení, druhý má strach ze tmy a nebo se začne nudit a tak jsou nejbližším nástrojem jeho utěšení právě vlastní nehty. Pokud i vás trápí tento zlozvyk, mám pro vás radu.

Moje starší dcerka Kristýnka si kouše nehty od svých dvou let, zkoušeli jsme různé babské metody, jak kousání zabránit, ale bez úspěchu. Napadlo nás tedy zeptat se naší lékařky, ta nám doporučila jakýsi lak na nehty, po kterém by si je měla přestat kousat, ani to nezabralo. Následovaly výhružky a strašení, jak bude vypadat až bude dospělá s takovými nehty, opět nic. Bezradnost nebrala konců. 

Po kurzu NLP se stala zásadní změna. Techniky NLP fungují opravdu na všechno a tak jsme použili s Kristýnkou přemapování a metodu SWISH. Kristýnka během pár minut měla ke svým nehtům odpor, protože jí "voněla" jako játra, která bytostně nesnáší a její noční neklid jsme odstranili a klidně usíná. Byl tedy odstraněn i původ jejího stresu. Kristýnka má radost, že jí konečně nehtíky rostou a může si je nalakovat.  Stejných úspěchů jsme dosáhli i u ostatních lidí, které trápilo kousání nehtů a už s tím konečně chtěli zkoncovat.

  Kdo by chtěl do tajů technik zasvětit osobně a stát se koučem NLP, neváhejte se přihlásit u Marie Michaličkové ZDE a pomáhejte tak sobě i ostatním. 

Pokud se chcete  jakéhokoliv zlozvyku zbavit nebo máte dotazy ohledně technik NLP, napište mi do kontaktního formuláře, ráda vám vše zodpovím.