Co je a co není hypnóza? A mýty o ní.

Když jsem poprvé slyšela o hypnóze, tak jsem z ní měla strach, vše, co jsem kdy o ní viděla ve filmech mě přesvědčovalo o tom, že hypnózu nikdy nepodstoupím, protože by mě mohla nějak nenávratně poškodit. Ale vše je jinak, zrovna tak, jako všechny ty pohádky a romantické filmy v televizi mají opravdu daleko k pravdě, tak i smyšlenky o hypnóze jsou na tom stejně. A co jste o hypnóze slyšeli vy?

Co to tedy opravdu je hypnóza? Hypnóza, to je stav uvolnění těla i mysli a nebo stav absolutního soustředění. Hypnóza se dá přirovnat k meditaci. Avšak rozdíl mezi meditací a hypnózou je ten, že při meditaci se pouze uvolňuje tělo i mysl, ale při hypnóze se dávají pozitivní sugesce, které mouhou měnit váš život k lepšímu a jen při hypnóze jdou pozitivní sugesce přímo do vašeho podvědomí. 

A proč vlastně je třeba dostat pozitivní sugesce do podvědomí? Je to proto, že naše mozky mají strážce, který hlídá jaká informace do vašeho podvědomí smí a jaká nesmí. Představte si ženu, která stojí před zrcadlem a má kypré tvary, začne si říkat pozitivní sugesci: "Jsem krásná, štíhlá a moc mi to sluší." Její strážce jí ale zastaví a řekne: "To je ale nesmysl!" A je po pozitivní sugesci. Může si říkat pozitivní sugesce jak často chce, ale žádná změna nenastane. Pokud by však tohoto strážce vypnula a šla tato informace přímo do podvědomí, její mozek začne pracovat na tom, aby se její váha snižovala. 

A jak vypnout strážce? Je to právě hypnóza, která toho strážce dokáže vypnout! Hypnózy se netřeba bát, protože se s ní setkáváte i několikrát za den, aniž by jste to tušili. Stalo se vám někdy, že jste řídili auto, projeli několika vesnicemi, aniž by jste to vnímali? Pokud ano, tak to byl právě ten stav, kteří lidé nazývají hypnózou. Nebo když se takzvaně koukáte "do blba" i to je stav, který můžete nazvat hypnózou. Podívejte se na své děti, které sledují pohádku a mají otevřenou pusu a nepřítomný pohled, to se právě nachází v tranzu a všechny informace, které slyší jim jdou přímo do podvědomí. Dávejte tedy pozor na to, na co vaše děti v televizi koukají, ne všechny informace jsou pro ně příznivé!

 

A co tedy hypnóza opravdu není a co neumí? Zde jsou její mýty.

Mýty o hypnóze:

  1. Hypnotizér má magickou moc- člověk, který vám pomáhá vstoupit do hypnózy je pouze člověk, který ví, co říkat, aby jste se vy sami dostali do stavu uvolnění těla i mysli. Nemůže vám do podvědomí dát žádnou sugesci, se kterou vaše podvědomí nesouhlasí. Vaše podvědomí vás chrání mnohonásobně více než vaše vědomí a nedovolí vás nikterak poškodit či vám ublížit.

  2. Hypnotizér mě může donutit udělat věci proti mé vůli - nemůže! Hypnotizovaný člověk musí ze své vůle 100% spolupracovat, jinak se dostatečně neuvolní. Nemohu hypnózou nikoho přimět udělat cokoliv by ho mělo poškodit či ublížit. Hypnotizovaný by při takové sugesci okamžitě z hypnózy vystoupil. 

  3. Nemohu být hypnotizovaný- pokud tomu nevěříte, potom je to pro vás pravda. Každý kdo chce být hypnotizován, tak hyponotizován být může, protože veškerá hypnóza je sebehypnóza a stačí se řídit instrukcemi, aby jste se dostali do stavu uvolnění.

  4. Hypnotizovaný člověk je v bezvědomí - tak toto je opravdu hloupost, hypnotizovaný člověk je vzhůru a v hypnóze je při vědomí, pouze směřuje svou pozornost tam, kam ji vede hypnotizér a nevšímá si ničeho kolem. Poslouchá hlas hypnotizéra a tím se dostává do stavu uvolnění.

  5. Člověk může uvíznout v hynpóze - řekla bych, že toto je opravdu největší rozšířený blud. I kdyby hypnotizér při sezení umřel, tak člověk sám vystoupí s hypnózy nebo přejde do krátkého spánku, ze kterého se po chvilce probudí. Takže uvíznutí v hypnóze opravdu nikomu nehrozí :-)

Je ještě nějaký mýtus, který znáte? Stále se bojíte vstoupit do hypnózy? Neváhejte se mně na cokoliv optat, protože každá otázka, kterou mi položíte může pomoci i ostatním lidem k překonání mýtů o hypnóze.

Pokud tedy chcete být více sebevědomí, chcete se mít více rádi, chcete zhubnout, lépe se učit nebo chcete změnit cokoliv ve svém životě, neváhetje mne kontaktovat a já vám připravím hypnotickou nahrávku, kterou si budete moci pouštět kdykoliv během dne, kdy se vám to bude hodit. Nečekejte na vhodný okamžik, kdy udělat změnu. Ten okamžik je právě teď!

S láskou Markéta